Sledenje na delovnem mestu – Ponedeljek, 2. 10. 2023

»Job shadowing« je oblika aktivnosti, pri kateri učitelj opazuje in spremlja vsakodnevno delo, delovno okolje, metode in načine dela kolega iz evropske šole.

Danes, 2. 10. 2023, se je začel najin petdnevni obisk na osnovni šoli v majhni madžarski vasici Kóka. Šola Kossuth Lajos Általános Iskola šteje 340 učencev in 20 učiteljev. Dan se je začel s spoznavanjem s kolegi, vodstvom ter ogledom šole. Učitelj angleščine, Krisztian Toth, je gostoljubno odprl vrata svoje učilnice in z nama delil svoj vsakdan. Nadaljevali sva s hospitacijami pri urah specialne pedagoginje, in sicer pri matematiki v 3. a, nato pri naravoslovju in angleščini v 8. a.

Prvi dan je bil sestavljen iz mozaika pogovorov, primerjanja šolskega sistema, deljenja izkušenj, stiskov rok, nasmehov … Opazovanje dela in primerov dobre prakse naju je zelo obogatilo, tako v strokovnem kot v osebnem smislu.

Učiteljici Edith in Tatjana